Digitálny týždeň

V októbri 10.-14. 10. sa tri študentky Ekonomickej fakulty TUKE 2. ročníka študijného programu Ekonomika a manažment verejnej správy Veronika Lojanová, Kristína Novosadová a Kristína Dučáková zúčastnili „Digitálneho týždňa“ v rámci projektu Erasmus+: Digitálne zručnosti a medzidisciplinárne podnikanie pre spoločenské výzvy“  (2021-1-PL01-KA220-HED-000027649) na Ekonomickej univerzite v Katoviciach.

Spolu so študentmi a študentkami z Poľska, Švajčiarska, Švédska a Portugalska sa týždeň vzdelávali v digitálnych zručnostiach. Stretli sa s expertmi na digitálne zručnosti napríklad s Karolom Piekarskim z Medialab Katowice a absolvovali interaktívne workshopy s pedagógmi z hosťujúcej univerzity zamerané na prácu s dátami, ich vyhľadávanie, hodnotenie aj vizualizáciu. Jeff Van de Poel z Univerzity v Lausanne ich učil na čo sa sústrediť pri tvorbe kvalitného videa.

Počas týždňa študenti pracovali na zadaní, ktorým bolo práve video na vybranú tému.  Podarilo sa im vytvoriť hodnotný digitálny obsah, ktorý na záver prezentovali. Ďalšou aktivitou projektu bude vzdelávací týždeň v Bologni na jar 2023.