MicroHUB

V dňoch 3. – 5. mája 2023 sa v rámci projektu MicroHUB – Podpora kreatívnych mikropodnikov (2021-1-SK01-KA220-VET-000032999) uskutočnilo školenie pre kreatívnych mikropodnikateľov v bulharskom Blagoevgrade s medzinárodnou účasťou. Školenia sa zúčastnilo 14 talentovaných umelcov a remeselníkov z krajín konzorcia (Slovensko, Bulharsko, Švédsko, Poľsko, Grécko, Malta), ktorí boli vybraní, aby pomohli otestovať a poskytnúť spätnú väzbu dvom dôležitým výstupom projektu – vzdelávacím modulom a online platforme. Školitelia formou praktických cvičení a digitálnych nástrojov učili remeselníkov a umelcov, ako zvládať výzvy spojené s podnikaním. Účastníci kurzu si mohli vytvoriť profil na online platforme, kde môžu propagovať seba a svoju značku a začať tak nadväzovať kontakty v medzinárodnom priestore. Technická univerzita v Košiciach ako koordinátor projektu bola zastúpená dvomi študentkami z Fakulty umení a školiteľkou z Ekonomickej fakulty, katedry regionálnych vied sa manažmentu.