V dňoch 19.-30. júna 2023 sa v rámci projektu TRIGGER uskutočnilo v gréckych Aténach dvojtýždňové školenie na tému podpory zamestnateľnosti absolventov a vytvárania spolupráce medzi univerzitami a podnikateľským sektorom v strednej Ázii. Cieľom školenia bolo podporiť poznatky zástupcov stredoázijských univerzít v oblasti podpory zamestnateľnosti študentov, ich podnikateľského potenciálu a poskytovania kariérnych služieb, v dôsledku čoho sa uľahčí prechod študentov do pracovnej sféry. Školenia sa zúčastnili zástupcovia z univerzít v Kazachstane, Tadžikistane a Uzbekistane, ktorí boli školení expertmi zo Slovenska, Grécka, Francúzska a Rakúska.

Na projekte TRIGGER – Podpora inovatívnych prístupov, podnikateľských zručností a postojov u študentov vysokých škôl prostredníctvom vytvárania priaznivých podmienok pre zamestnateľnosť absolventov v Strednej Ázii (číslo projektu 617309 – EPP – 1 – 2020 – 1 – SK – EPPKA2 – CBHE – JP) pracuje 15 partnerov zo Slovenska, Grécka, Rakúska, Francúzska, Tadžikistanu, Uzbekistanu a Kazachstanu. Technická univerzita v Košiciach, Ekonomická fakulta je koordinátorom projektu.