Projekt INVESTECH

Logo projektu

V dňoch 24. a 25. apríla sa uskutočnilo prvé medzinárodné stretnutie partnerov projektu INVESTECH (Innovation Vocational Excellence and Sustainability in Tech, číslo projektu: 101143958; ERASMUS-EDU-2023-PEX-COVE). Vyše štyridsať odborníkov z piatich krajín sa stretlo na pôde Technickej univerzity v Košiciach, aby položili základy úspešnej realizácii projektu. Projekt má za cieľ podporovať zriadenie a rozvoj nadnárodnej platformy pre spoluprácu centier odbornej excelentnosti (CoVE) v oblasti informačných a komunikačných technológií (IKT) v Bulharsku, Cypre, Grécku, Litve a Slovensku. Implementáciou projektu vznikne priestor na medzinárodnú spoluprácu, podporu kooperácie medzi podnikateľským sektorom a vzdelávacími inštitúciami, ktorej výsledkom bude podpora inovácií a rozvoj ekosystémov zručností, podpora zelenej transformácie a sociálnej inklúzie.

Na projekte spolupracuje 18 partnerov z piatich krajín (Slovensko, Grécko, Cyprus, Bulharsko a Litva). Projekt bude bežať štyri roky a Technická univerzita je koordinátorom projektu.

# CoVE  #centres of vocational excellence