ERASMUS+ projekt: DICE – Akcelerátor digitálnej komunitnej angažovanosti na podporu vzdelávania študentov a sociálno-ekonomického vplyvu

(číslo projektu 2022-1-SK01-KA220-HED-000087668)

#Communityengagement

Projekt má za cieľ podporiť digitalizáciu a tretie poslanie univerzít. Prinesie cieľovej skupine, ktorou sú univerzitní pedagógovia a tvorcovia kurzov, konkrétne postupy, ako vytvoriť digitálne kurzy, ktoré podporia komunitnú angažovanosť a zároveň tak ovplyvniť celú spoločnosť. V dňoch 1. a 2. decembra 2022 mali partneri príležitosť stretnúť sa po prvýkrát v Košiciach, aby položili základy úspešnej realizácii projektu. Konzorcium tvoria partneri zo Slovenska, Nemecka, Rumunska, Španielska a Talianska. Projekt bude bežať tri roky a Katedra regionálnych vied a manažmentu Ekonomickej fakulty  je koordinátorom projektu.