Workshop z „dielne“ Akadémie kritického myslenia

Dňa 20. januára sme absolvovali druhé školenie s Akadémiou kritického myslenia. Tému školenia sme zaradili z dôvodu, že kritické myslenie patrí medzi jednu z najdôležitejších zručností, v ktorých potrebujeme trénovať našich študentov bez ohľadu na odbor a predmet.

Skvele pripravený workshop lektorov opäť nesklamal a priniesol nám tipy a triky ako podporovať kritické myslenie a overovanie informácií nielen na hodinách, ale aj v našej bežnej realite mimo práce. Pri dôkazovom mariáši sme si uvedomili, ako ľahko je podľahnúť predsudkom a aké ťažké je pri nich rozoznať konšpirácie od pravdivých správ. Precvičili sme si ako poriadne overovať spoľahlivosť informácie a zdroja a diskutovali sme ako byť poctivý pri dokazovaní argumentov.

Naučili sme sa nástroje na krotenie demagógov a vyskúšali sme si ich naostro vo facebookovej diskusii. Teraz sa cítime lepšie pripravení na budovanie hodnotnej argumentácie a skvalitňovanie diskusií  s kolegami aj so študentmi.