Agilné manažérske metódy

V piatok 3. februára 2023 nás na Ekonomickej fakulte navštívil tím expertov na agilné manažérske metódy z Deutsche Telekom IT Solutions. Spolu s kolegami a kolegyňami zo Strojníckej fakulty sme sa spoločne vzdelávali v technike Scrum. Scrum je rámec pre riešenie rôznorodých projektov, ktorý pomáha tímom pracovať efektívne, produktívne a rýchlo. Scrum má široké využitie, jeho princípy v bežnom živote môžete využiť pri plánovaní rekonštrukcie alebo prípravy veľkého podujatia.

Rovnako je možné aplikovať ho aj do vzdelávania. Preto sme sa rozprávali o EduScrum, čo je Scrum aplikovaný do rôznych predmetov napr. na výučbu jazykov, matematiky, marketingu a ďalších predmetov.  EduScrum pomáha zlepšiť spoluprácu a komunikáciu medzi študentmi a učiteľom. Podporuje autonómiu a spoluprácu študentov, zvyšuje ich a záujem o učenie sa a tým prispieva ku zvýšeniu kvality a efektívnosti výučby.

Počas školenia sme si na zábavných úlohách vyskúšali rôzne role v tímoch a simulovali sme riešenie aj zložitejšieho projektu pri skladaní Lego robota v niekoľkých šprintoch.

Všetci účastníci a účastníčky získali hodnotný certifikát a najmä vedomosti o tom, ako efektívnejšie plniť pracovné úlohy v tímoch. Zároveň sme získali inšpirácie do výučby. O EduScrum sa môžete dozvedieť viac na webstránke  https://eduscrum.org/.