Spolupráca univerzít a podnikateľského sektora môže byť prospešná pre všetkých

V dňoch 9. – 12. mája 2023 sa v rámci projektu TRIGGER (617309-EPP-1-2020-1-SK-EPPKA2-CBHE-JP: Podpora inovatívnych prístupov, podnikateľských zručností a postojov u študentov vysokých škôl prostredníctvom vytvárania priaznivých podmienok pre zamestnateľnosť absolventov v Strednej Ázii) uskutočnilo školenie na dvoch partnerských univerzitách v Tadžikistane, Dangara State University a Kulob State University. Cieľom školenia bolo podporiť vzťahy medzi univerzitami a širším ekonomickým a sociálnym prostredím. Jedným z nástrojov na podporu týchto vzťahov sú odborné stáže, ktoré majú podporiť podnikateľské myslenie študentov a lepšie ich tak pripraviť na podmienky pracovného trhu, čím sa podporí zamestnateľnosť budúcich absolventov. Školenie bolo realizované s podporou Ekonomickej fakulty Technickej univerzity, ktorá je koordinátorom projektu, za účasti Université Côte d’Azur, Francúzsko, ASTRA Slovensko a IDEC, Grécko.

Ak vás myšlienka projektu zaujala, navštívte stránku projektu: www.trigger-project.com